Kronika Przebojem na Antenę

Zespół Eleanor Gray wygrał Przebojem na Antenę 2016 [zdjęcia]

26 czerwca 2016, 20:24
Eleanor Gray, Przebojem na Antenę 2016, fot. Joanna Żemojda

Zwycięzcy to reprezentanci Polskiego Radia Merkury z Poznania. Ich utwór "Walking on the clouds" najbardziej spodobał się jury.

Piosenka "Walking on the clouds" zespołu Eleanor Gray najbardziej spodobała się dziennikarzom muzycznym Regionalnych Rozgłośni Polskiego Radia i wygrała konkurs Przebojem na Antenę .

Zwycięzcy to reprezentanci Polskiego Radia Merkury z Poznania. W nagrodę dostali 10 tysięcy złotych (ufundowane przez Rozgłośnie Regionalne Polskiego Radia). To nie jedyna ich nagroda, bo w ramach wyróżnienia od Polskiego Radia Białystok zostali też zaproszeni na koncert "Białystok - Miasto Dobrej Muzyki", który odbędzie się na zakończenie wakacji.

Drugie miejsce jury przyznało reprezentantowi Polskiego Radia Łódź - zespołowi "Trabanda" za piosenkę "Zawsze taka sama". Nagroda to 5 tysięcy złotych (ufundowana przez prezesa Polskiego Radia Białystok - Wojciecha Straszyńskiego). Ta grupa dodatkowo zauważona została przez Sony Music Poland i będzie miała możliwość wydania singla.

Trzecie miejsce zajął zespół Mistah Lego, reprezentujący Polskie Radio PiK z Bydgoszczy. Nagroda za piosenkę "Mamy to" to 3 tysiące złotych (ufundowana przez burmistrza Hajnówki - Jerzego Siraka).

Nagrodę publiczności - 2 tysiące złotych (ufundowaną przez starostę powiatu hajnowskiego - Mirosława Romaniuka) i pióro (ufundowane przez wojewodę podlaskiego - Bohdana Paszkowskiego) odebrała grupa Mateo Paz feat. Meg za piosenkę "Take a break". Reprezentanci Polskiego Radia Opole dostali najwięcej głosów internautów.

Nagrodę Agencji Muzycznej Polskiego Radia - nagranie singla - otrzymała grupa Pan Pan z Natalią Lubrano, która w konkursie wystąpiła z piosenką "Kokon". To reprezentanci Radia dla Ciebie z Warszawy. (ew/wsz,mk)